العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
دوشنبه 18 فروردين 1399
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 11840      تاریخ : 1392/8/24 19:06:40      بخش : پژوهشها و پژوهشگران برتر print

پژوهش‌هاي برگزيده ششمين مراسم تجليل از پژوهشگران برتر حوزه دين / آذرماه 1383

پژوهش‌هاي برتر حوزه دين (مورد تقدي رياست‌جمهوري)

 

1.       مباني مسؤوليت حقوقي ناشي از تخلف از اجراي تعهد / حجت الاسلام حسن وحدتي شبيري / به جهت استدلال قوي و استنباط منطقي و پاسخ به نيازهاي قضايي.

2.       مباني مردم‌سالاري ديني در مقايسه با مباني دموكراسي ليبرالي / حمزه علي وحيدي‌منش / به جهت نوآوري استدلال و تحليل قوي استناج منطقي و توجه به نيازهاي جامعه كنوني.

3.       باورهاي ديني و چالش‌هاي نو / حسن يوسفيان / به جهت دقت در تحليل، روزآمدي و پاسخگويي به نياز دنياي معاصر.

4.       فقه و عرف / حجت الاسلام و المسلمين ابوالقاسم عليدوست / به جهت بهره گيري از منابع اصلي، استدلال و استنباط قوي.

5.       بررسي ارتباط معرفت‌شناختي دانش آموزش و پرورش با تعاليم وحياني اسلام / حجت‌الاسلام آقاي علي‌رضا صادق‌زاده قمصري / به جهت نوآوري و خلاقيت و استفاده از استدلال قوي.

6.       تحليل تاريخي نشانه‌هاي ظهور / مصطفي صادقي / به جهت فصل بندي مناسب، بهره گيري از منابع معتبر و اصلي، استنتاج منطقي، و توجه به وضعيت فرهنگي و اجتماعي جامعه كنوني.

 

پژوهش‌هاي برگزيده حوزه دين (مورد تقدير وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي)

1.       مباني سياست جنائي در اسلام / حجت‌الاسلام جناب آقاي جلال‌الدين قياسي / به جهت فصل‌بندي، استدلال و استنباط قوي، و استنتاج منطقي.

2.       اسلام و دموكراسي مشورتي / دكتر منصور ميراحمدي / به جهت بهره‌گيري از دانش هرمنوتيك، فصل‌بندي متناسب و تحليل منطقي.

3.       قواعد فقه و ديات / دکتر احمد حاجي‌ ده‌آبادي / به جهت بهره گيري از منابع اصلي، استدلال و استنباط قوي و توجه به نيازهاي نظام اسلامي.

4.       شورا در فتوا / حجت الاسلام و المسلمين دكتر حميد شهرياري / به جهت بديع بودن موضوع، مستندات منطقي، سازگاري آن با نيازهاي سياسي و اجتماعي.

5.       رابطه سياست و اجتهاد در انديشه امام محمد غزالي و امام خميني / سيد ملك‌حسين يوسفي‌فخر / به جهت بهره گيري از منابع معتبر و اصلي و استدلال و استنتاج منطقي.

6.       تعزيرات / قدرت‌الله انصاري / به جهت خلاقيت و نوآوري، استفاده از منابع دست اول، توجه به نيازهاي جامعه و نظام اسلامي.

7.       موسوعه العقايد الاسلاميه / حجت‌الاسلام و المسلمين محمد محمدي ري‌شهري / به جهت بهره‌گيري از منابع اصلي، تحليل مدخل ها و روزآمدي.

8.       مردم‌سالاري ديني / مسعود پورفرد / به جهت نوآوري، بهره‌گيري از منابع، پاسخگويي به نيازهاي جامعه كنوني و نظام اسلامي.

9.       انسان و اختيار / حجت‌الاسلام محمدحسن قدردان قراملكي / به جهت نوآوري در روش، پاسخ به شبهات و پرسش‌هاي نسل معاصر.

10.   مكتب حديثي قم / حجت‌الاسلام محمدرضا جباري / به جهت نوآوري و خلاقيت، استدلال قوي و استنتاج منطقي.

11.   مدخل علم فقه / حجت الاسلام رضا اسلامي / به جهت ابتكار در روش، توجه به نيازهاي حوزه هاي ديني، تناسب با موضوع و تحليل و تبيين كافي.

12.   آزادي و ارتداد از ديدگاه قرآن / حجت‌الاسلام حسن اسماعيل پورنياز / به جهت بهره‌گيري از منابع اصلي، اعتبار علمي و روزآمدي و پاسخگويي به نياز زمان.

13.   نگاهي نو به جريان عاشورا / پژوهشکده تاريخ و سيره دفتر تبليغات اسلامي زير نظر دكتر سيد علي‌رضا واسعي / به جهت بهره‌گيري از منابع اصيل، رعايت معيارهاي گزارش تاريخي و ارائه استدلال‌هاي منطقي.

 

پژوهشگران برگزيده استان اصفهان (مورد تشويق دبيرخانه دين‌پژوهان کشور)

1.       حضرت آيت الله سيد محمد علي روضاتي پيشكسوت در امر پژوهش ديني به ويژه در فنون كتاب شناسي، تراجم نگاري، تبار شناسي و رجال.

2.       جناب آقاي مجيد هادي‌زاده به جهت تحقيق، تصحيح و احياي ميراث اسلامي مكتوب.

3.       جناب آقاي جويا جهانبخش به جهت ترجمه، تأليف، تصحيح و معرفي آثار متعدد ديني.

 


منبع : دبیرخانه دین پژوهان کشور
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

تازه ترین مطالب
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت