العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
دوشنبه 18 فروردين 1399
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 11842      تاریخ : 1392/8/24 19:07:02      بخش : پژوهشها و پژوهشگران برتر print

پژوهش‌هاي برگزيده هشتمين مراسم تجليل از پژوهشگران برتر حوزه دين / دي ماه 1385

پژوهش‌هاي برتر حوزه دين (رتبه اول)

 1. تاريخ تفسير قرآن کريم / حجت الاسلام علی اکبر بابايی / به جهت نوآوری و جامعيت, معرفی آثار تفسيری و مفسران عصر حضور، نشان دادن نقش ائمه عليهم  السلام در تفسير قرآن.
 2. هستی و چيستی در مکتب صدرايی / حجت الاسلام والمسلمين غلامرضا فياضی و دکتر حسين‌علی شيدان شيد / به جهت نوآوری در تقرير، تنقيح و تفکيک نظريات فلسفی در باب مسأله اصالت وجود.
 3. نوآوري‌هاي فلسفه اسلامي در مقايسه با فلسفه يونان / حجت‌الاسلام دكتر يارعلي كرد فيروزجايي / به جهت شناسايی روش های فيلسوفان مسلمان و به کارگيری روش تطبيقی در مشخص کردن نکات ابتکاری آنان نسبت به انديشه های فيلسوفان يونان.
 4. آيين خاتم (پژوهشي نوين در نبوت و خاتميت) / حجت الاسلام آقای دکتر محمدحسن قدردان قراملكي / به جهت تتبع، تحليل، استدلال و تناسب موضوع با سال پيامبر اعظم (ص).
 5. جستارهايی در اثبات وجود خدا / حجت‌الاسلام حميدرضا شاکرين به جهت سير منطقی مباحث، نقد و بررسی ديدگاه‌ها و نظريات گوناگون و پاسخگويی به پرسش ها و شبهات جديد.
 6. نظام اقتصاد علوی / حجت‌الاسلام احمدعلی يوسفی / به جهت ارائه ساختار جديدی از بحث،‌ روزآمد کردن سيره اقتصاد علوی، مقيد بودن به موضوع اصلی و پرهيز از حاشيه‌پردازی.
 7. جهان‌بيني و اقتصاد از ديدگاه قرآن کريم / حجت‌الاسلام آقاي علی‌اصغر هادوی‌نيا، به جهت نگاه نو به آيات قرآن, استفاده از منابع معتبر و اصيل.

 

پژوهش‌هاي برگزيده حوزه دين (رتبه دوم)

 1. بيع زماني / مسعود امامي / به جهت تحقيق در نقل اقوال و تتبع در آراء و تلاش در مسائل علمی پيچيده.
 2. مطالعه تطبيقي جبران خسارت بزه‌ديده به هزينه دولت و نهادهاي عمومي / دکتر احمد حاجي ده‌آبادي، به جهت تنظيم منطقی، تنقيح و تحليل مبانی فقهی و توجه به اهداف کاربردی.
 3. عبادت زن در فقه اسلامی / حجت‌الاسلام و المسلمين آقاي سيد ضياء‌الدين مرتضوی / به جهت تنظيم منطقی و روزآمد, بهره گيری از منابع معتبر و اصيل, پاسخگويی به نيازهای روز زنان مسلمان.
 4. داوري در حقوق خانواده / حجت الاسلام فرج‌الله هدايت‌نيا / به جهت قوت استدلال و توفيق در استنتاج و آسيب شناسی نهاد داوری حقوقی.
 5. وضع سياسی فرهنگی دولت های شيعه / حجت‌الاسلام رجب‌علي يحيايی / به جهت طرح ديدگاه‌های جديد درباره انديشه های علمای شيعه.
 6. معرفی و نقد منابع قيام امام حسين / حجت‌الاسلام آقاي سيد عبدالله حسينی، به جهت بهره‌گيری از روش انتقادی ـ تطبيقی در بررسی منابع تاريخی.
 7. امام علی و همگرايی اسلامی / حجت‌الاسلام آقاي علی‌اکبر احمدپور / به جهت بهره گيری از منابع معتبر, توجه به شرايط سياسی ـ اجتماعی کنونی در زمينه نياز به  اتحاد اسلامی.
 8. درآمدی بر تاريخ و عقايد ماتريديه / حجت‌الاسلام سيد لطف‌الله جلالی / به جهت بی‌سابقه بودن بحث در زبان فارسی، توجه به مطالعات تطبيقی مذاهب اسلامی و بهره‌گيری از منابع معتبر و اصيل.
 9. روش‌شناسي انديشه سياسي در دوره ميانه تمدن اسلامي / محققان پژوهشکده  علوم و انديشه سياسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی / به جهت بومی‌سازی تئوری‌های جديد و بهره‌گيری از منابع متنوع فارسی, عربی و اروپايی.
 10. اخلاق و سياست در انديشه سياسي اسلام / نجمه كيخا / به جهت طرح وجوه تمايز انديشه ها در زمينه مناسبات اخلاق و سياست و توجه به نيازها و مقتضيات کنونی جهان.

  نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

تازه ترین مطالب
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت