العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
پنجشنبه 21 آذر 1398
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 11843      تاریخ : 1392/8/24 19:07:13      بخش : پژوهشها و پژوهشگران برتر print

پژوهش‌هاي برگزيده نهمين مراسم تجليل از پژوهشگران برتر حوزه دين / دي ماه 1385

پژوهش‌هاي برتر حوزه دين (رتبه اول)

  1. بررسي فقهي ابزارهاي مشتقه / حجت‌الاسلام دكتر غلامعلي معصومي‌نيا / به جهت پرداختن به موضوع كارآمد و مورد نياز مهم بازار سرمايه و بورس با استفاده از منابع متعدد و معتبر عربي و لاتين و تحليل دقيق و استدلال‌هاي محكم فقهي و اقتصادي.
  2. اهداف مجازات‌ها در جرايم عفافي / حجت الاسلام دكتر رحيم نوبهار / به جهت تلاش و ابتكار در ارائه اثر، استفاده از منابع اصيل اسلامي و نقادي منابع غيرديني، روزآمدي و نگارش متناسب و روشمند.
  3. اعتبار سند و تعارض آن با ادله ديگر / حجت الاسلام دكتر محمدجواد ارسطا / به جهت مطالعه تطبيقي بين حقوق ايران و فقه اماميه، توفيق در شيوه استدلال و استنتاج منطقي بر اساس روش فقهي
  4. مطالعه تطبيقي حقوق جزايي عمومي / حجج‌اسلام دكتر جلال الدين قياسي، دكتر عادل ساريخاني و دكتر قدرت‌الله خسروشاهي / به جهت انتخاب شيوه تطبيقي، استدلال‌هاي منطقي و دارا بودن ويژگي‌هاي متن درسي.
  5. فقه تربيتي / حجت‌الاسلام و المسلمين علي‌رضا اعرافي /  به جهت انتخاب موضوع جديد و ابتكاري، استفاده از منابع معتبر و اصلي و شيوه نگارشي مناسب، توفيق در تحليل و استدلال و نتيجه‌گيري.
  6. نقد روانشناسي دين از ديدگاه ويليام‌جيمز / حجت‌الاسلام دكتر مسعود آذربايجاني / به جهت پرداختن به موضوعي روزآمد و مورد نياز مجامع علمي و دانشگاهي در رشته روانشانسي و نيز استفاده از منابع متعدد فارسي، عربي و لاتين معتبر و اصلي.
  7. همنشيني و كجروي (تحليلي تطبيقي از ديدگاه‌هاي اسلامي) / حجج اسلام محمود ابوترابي، محمد داوري و علي سليمي / به جهت اثري نو و روزآمد، تطبيقي و مقايسه‌اي و مبتني بر نظريات انديشمندان علوم اجتماعي و سنجش آنها با ديدگاه‌هاي رهبران ديني.
  8. بازار سرمايه اسلامي / حجت‌الاسلام دكتر سيد عباس موسويان / به جهت توجه به مباني فقهي و اقتصادي مناسب، پرداختن به موضوع مورد نياز فعلي ايران و ديگر كشورهاي اسلامي در زمينه اقتصاد اسلامي.
  9. اقتصاد منابع طبيعي از ديدگاه اسلام / حجت‌الاسلام دكتر سعيد فرهاني‌فرد / به جهت استفاده چشمگير از منابع معتبر فقهي ـ اقتصادي عربي و لاتين، تحليل موضوع با توجه به عدالت بين نسلي در استفاده از محيط زيست و منابع طبيعي.
  10. امامان شيعه و وحدت اسلامي / دکتر علي آقا نوري / به جهت ديد جامع و تحليلي، ابهام‌زدايي از موضوعي ضروري، استفاده از منابع دست اول معتبر و اصيل اسلامي.

 

  نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

تازه ترین مطالب
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت