العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
شنبه 5 خرداد 1397
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 13425      تاریخ : 1393/10/27 10:58:35      بخش : متن خبرنامه دین پژوهان print
سرمقاله خبرنامه دين پژوهان ـ شماره 1 ـ فروردين و ارديبهشت 1380
سرمقاله

اشاره:
با توجه به بى كرانگى قلمروهاى امروزين انديشه بدون اطلاع رسانى كافى و كارآمد, تعالى آرمانى در هيچ يك از دانش هاى بشرى حاصل نخواهد شد. آگاهى بهنگام از تلاش هاى علمى به ثمر نشسته, هم از اين جهت كه باعث افزونى دانش ماست, باعث بصيرت است و هم از اين جهت كه ما را از گام زدن در راههاى رفته باز مى دارد, مطلوب است.
در سال هاى گذشته با اقبالى خوشايند به پژوهش هاى دينى رو به رو بوده ايم. اين پژوهش ها در گستره اى از علوم و معارف دينى, از كلام و فلسفه گرفته تا فقه و علوم قرآنى, تجلى يافته است. پيداست كه اين همه گفته و نوشته براى آنكه به كار بيايد, بايد با استفاده از روشى پذيرفته, معرفى و توصيف شوند.
((دبيرخانه دين پژوهان كشور)) كه نخستين تشكيلات رسمى خواهان شناسايى و سامان دهى پژوهش هاى دينى است, يكى از وظايف خود را تهيه و انتشار منظم ((خبرنامه دين پژوهى)) مى داند. اينك كه نخستين شماره اين خبرنامه پيش روى علاقه مندان نهاده مى شود, توضيح چند نكته را بايسته مى دانيم:
مواد خبرنامه حاضر شامل مطالب ارسال شده به دبيرخانه و نيز مطالبى است كه همكاران ما آنها را از ميان اخبار و آثار دين پژوهانه در سال 1379 گزينش كرده اند. بى شك اخبار و آثار ديگرى هم هست كه در اين مجموعه از آنها ياد نشده است. اين امر هم به دليل گزينشى بودن مطالب و هم به دليل بسنده كردن به موارد ارسال شده بود. علاوه بر اين, دبيرخانه به اقتضاى مالايدرك كله لايترك كله, درنگ بيش از اين را حتى به قيمت تهيه مطالب بيشتر روا نديد. صورت كامل تر اين خبرنامه در سال 1380 از اين پس به طور منظم عرضه خواهد شد. توفيق اين خبرنامه بى ترديد مرهون همكارى موسسات و كسانى است كه تلاش گران عرصه دين پژوهى اند. دبيرخانه دين پژوهان اميد مى برد كه با توفيق الهى و استقبال و هميارى مخاطبان, خبرنامه اى دلخواه و سزاوار عرضه كنند.


منبع : دبیرخانه دین پژوهان کشور
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

تازه ترین مطالب
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت