العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
سه شنبه 30 مهر 1398
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 14398      تاریخ : 1394/2/27 16:22:31      بخش : دیدارها و گفتگوها print

مدیر مسئول دبیرخانه شورای دین پژوهان خبرداد: 
پنجمین کنگره دین پژوهان کشور برگزار می شود 
حوزه/ مدیر مسئول دبیرخانه شورای دین پژوهان گفت: آیین معرفی و تجلیل از پژوهشگران برتر حوزه دین و پنجمین کنگره دین پژوهان با موضوع فرصت ها وچالش های دین پژوهی را دست اقدام داریم.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، دکتر آیت پیمان در دیدار اعضای شورای دین پژوهان  با آیت الله امینی، پژوهش دینی را پژوهش همراه با نوآوری، روشمندی، نظریه پردازی، طرح مسئله و ارائه راه حل عملی در مسایل دینی معرفی کرد.

وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های شورای دین پژوهان گفت: این شورا در سال گذشته طی10 جلسه کاری ،17 طرح و برنامه را تصویب کرد و برگزاری آیین معرفی و تجلیل از پژوهشگران برتر حوزه دین و پنجمین کنگره دین پژوهان با موضوع فرصت ها وچالشهای دین پژوهی را از جمله برنامه های در دست اقدام قرار دادیم و  قرار شد پژوهشهای انجام شده  5 ساله اخیر ارزیابی و بررسی و داوری شوند.

وی با اشاره به استقبال تمامی مراکز و مؤسسات در ارسال آثار منتخب خویش به این دبیر خانه، تصریح نمود: با توجه به این که کتاب سال  حوزه و کتاب سال جمهوری اسلامی که بخشی از آنها دینی است برای جلوگیری از موازی کاری، با هماهنگی و همکاری معاونت پژوهشی حوزه های علمیه؛ پژوهش های چاپ نشده 5 سال اخیر را در دستور کار شورا قرار دادیم و آثار 5سال اخیر را با شرایط تعیین شده در شورای علمی دریافت و در سه مرحله داوری و امتیاز بندی کردیم.

دکتر پیمان در ادامه تصریح نمود: از 350 پژوهش دریافت شده از سراسر کشور تاکنون فقط73 پژوهش نمره بالایی گرفته اند و قرار شد 20 اثر برگزیده از بین آنها را معرفی  و مورد تجلیل قرار گیرد.

وی افزود: در این آیین معرفی و تجلیل، سعی داریم کار الگودهی و مدل سازی پژوهش  دینی هم انجام شده باشد و تعریفی که ما از پژوهش کردیم و قرار شد نوآوری در آن وجود داشته باشد و طرح مسئله و پاسخ عملی به آن هم مد نظر قرار گیرد. بر اساس این،  شورا توانسته بین آن پژوهش ها 20 اثر را برگزیند.

مسئول شورای دین پژوهان گفت: در یک سال اخیر فعالیت شورای دین پژوهان بعد از رکود سالهای اخیر این دبیرخانه کاملا از وزارت ارشاد و دولت منتزع شد و طبق اساسنامه جدید یک تشکل و دبیرخانه ستادی جدید ثبت شد؛ در رأس این دبیرخانه، هیئت امنا و هیئت مدیره و مدیرمسئول با همکاری ده نفر عضو برجسته شورای علمی باز گشایی گردید.

وی در ادامه تصریح نمود: این شورای جدید برای برطرف کردن ضعف ها و جلوگیری از کارهای نامناسب و موازی کاری ها و ارائه اولویت های مهم به پژوهشگران تلاش می کند و پژوهش های موفق را هم معرفی و تشویق می کند.

پیمان ادامه داد: وظیفه اصلی ما ایجاد حلقه وصل و هماهنگی بین مراکز پژوهشی و پژوهشگران دینی اعم از حوزوی و دانشگاهی و موسسات و مراکز مستقل و پژوهشگاه های دولتی و پژوهشگران مستقل است که امروز در عرصه دین پژوهشی انجام وظیفه می کنند.


منبع : خبرگزاری حوزه
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

مطالب مرتبط
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت