العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
يكشنبه 30 تير 1398
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 16503      تاریخ : 1397/7/28 00:25:40      بخش : اخبار ادیان و مذاهب print


درخواست حزب آلترناتیو برای آلمان برای مقابله با انتشار محتوای قرآن در جامعه و همچنین جلوگیری از برخی ارتباطات، با انتقاد شدید سایر نمایندگان احزاب آلمان در بوندستاگ مواجه شده است. روز پنجشنبه، یازدهم اکتبر، اعضای حزب آلترناتیو برای آلمان در بوندستاگ از دولت فدرال خواستند تا اقدامات مناسبی را برای جلوگیری از انتشار محتوای قرآن در جامعه آلمان انجام دهند.
به گزارش سایت اسلامیشه تسایتونگ، گوت‌فرید کوریو، سخنگوی سیاست داخلی حزب آلترناتیو برای آلمان، در سخنرانی خود درباره دیدگاه‌های اسلام از "ایدئولوژی خشونت‌آمیز" سخن گفت. این در حالی بود که نمایندگان احزاب دیگر، این سخنرانی را اشتباه و بدون راه‌حل‌های اساسی ارزیابی کردند. لارس کاستلوچی از حزب سوسیال دمکرات آلمان گفت:«اعضای حزب آلترناتیو برای آلمان به امور کشور رسیدگی نمی‌کنند، بلکه مشغول تحریک و تک‌قطبی کردن جامعه هستند. آنها به دلایل سیاسی از اسلام تنفر دارند.»
کوریو در سخنرانی خود گفت که قرآن خواستار جنگ، خشونت علیه زنان و تبعیض است و اسلام با قانون اساسی آلمان سازگاری ندارد. او گفت:«شریعت و اسلام بخشی از قانون اساسی آلمان نیستند و نمی‌توانند در نظام ارزش‌های آلمانی ادغام شوند.» به گفته او "اسلام اروپایی" یک آرمان است. پاتریک زنزبورگ از حزب اتحادیه دمکرات مسیحی در پاسخ به او تاکید کرد که دولت فدرال پیش از این با مشکلاتی مواجه بوده است، اما در حال حاضر ابزار قانونی برای برخورد با متخلفان وجود دارد.
فریدریش اشتریت‌مان از احزاب چپ نیز مدعی شد که اعضای حزب آلترناتیو برای آلمان مشکلات بسیاری برای درک حاکمیت قانون دارند. به گفته او، دولت محتوای آموزه‌های مذهبی را بررسی نمی‌کند، اما اگر کسی عملی غیرقانونی انجام دهد، قانون با او مقابله می‌کند. او به نقل از دیتر گریم، قاضی سابق دادگاه قانون اساسی فدرال گفت:«مسائل دینی نباید منطبق بر قانون اساسی باشند، اما آنچه مومنان انجام می‌دهند باید در چارچوب قانون اساسی کشور صورت گیرد.»
یورگن مارتنز، سیاستمدار حزب دموکرات آزاد آلمان نیز حزب آلترناتیو برای آلمان را مورد انتقاد قرار داد و گفت که این درخواست خودسرانه بدون هیچ فکری از قسمتی از یک متن نقل قول شده که بیش از هزار سال پیش وجود داشته است. این درخواست از نگاه او یک نوع اسلام‌هراسی و حرکتی عوامفریبانه است. فلیتس پولات از حزب سبز نیز اعضای حزب آلترناتیو برای آلمان را  متهم به ایجاد "جنگ فرهنگی" در جامعه کرد. به گفته او، آنها با این کار خود را در تضاد با ارزش‌های اساسی جامعه یعنی آزادی و برابری قرار دادند. این عضو بوندستاگ، درخواست آنان را‌ قرون وسطایی نامید.

 

 

منبع:https://www.islamische-zeitung.de/scharfe-kritik-an-afd-antrag-zum-islam/  نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

تازه ترین مطالب
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت