العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
چهارشنبه 29 اسفند 1397
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 16710      تاریخ : 1397/10/9 18:32:35      بخش : دیدگاه دین پژوهان print
گر سخنان اهل‌بیت‌ علیهم السلام با ابزار و شیوه مناسب بیان شود جوامع آن‌را می‌پذیرند آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی در دیدار جمعی از اساتید و فعالان فرهنگی غیرایرانی
گر سخنان اهل‌بیت‌ علیهم السلام با ابزار و شیوه مناسب بیان شود جوامع آن‌را می‌پذیرند
این مرجع تقلید با بیان اینکه عقاید شیعه مطابق با فطرت انسانهاست، لذا اگر درست بیان شود، جوامع آنرا میپذیرند، اظهار داشتند: اگر از روی اعتقاد مطالبی که از طریق اهلبیت علیهم السلام به ما رسیده با ابزار و شیوه مناسب بیان شود، جوامع آنرا میپذیرند؛ چون عقاید شیعه مطابق با فطرت انسان است و در آن تحمیل نیست.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دفتر حضرت آیتالله شبیری زنجانی، 26 آذر در دیدار جمعی از اساتید و فعالان فرهنگی غیرایرانی مقیم کانادا، آمریکا و بعضی از کشورهای آفریقایی و آسیایی گفتند: عقاید شیعه تحمیلی نیست بلکه مطابق با فطرت انسانهاست و اگر درست بیان شود، جوامع آنرا میپذیرند.

ایشان حضور در دانشگاه و فعالیتهای علمی و فرهنگی را برای این اساتید، «نعمتی الهی» خواندند و افزودند: از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم روایت شده که خداوند در ایام زندگی اشخاص، نسیم رحمتی را برای آنها قرار میدهد و مؤمن باید از این نسیم استفاده کند. امروز نعمتی نصیب شما اساتید -که به زیور دانش و اخلاق مزین هستید- شده که میتوانید از آن برای یاری رساندن به مذهب و دین استفاده کنید؛ این نعمتی که امروز، روزی شما شده، روزی بسیاری از ما نشده است.

حضرت آیتالله شبیری زنجانی خاطرنشان کردند: جوامع مختلف در حال تغییر و تحول هستند و کسانی در این تغییر و تحولات نقش ایفا میکنند و تأثیرگذاری بیشتری دارند که برای برقراری ارتباط با مردم تلاش بیشتری میکنند. و در این رابطه اگر از روی اعتقاد، مطالبی که از طریق اهلبیتعلیهم السلام به ما رسیده با ابزار و شیوه مناسب بیان شود، جامعه آنرا میپذیرد؛ چون عقاید شیعه مطابق با فطرت انسان است و در آن تحمیل نیست.کلید واژه ها : شبیری زنجانی فرهنگ اهل بیت عقاید شیعه فطرت جامعه
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

مطالب مرتبط
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت