العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
سه شنبه 30 مهر 1398
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 16912      تاریخ : 1398/3/18 11:26:09      بخش : اخبار موسسه print

میهمان نماز جمعه این هفته شهر چیتاب اقای دکتر آیت پیمان مدیر و دبیر شورای دین پژوهان کشور بود که به دعوت امام جمعه محترم در بین دو نماز دقایقی کوتاه سخنرانی کرد .
دکتر پیمان گفت : در سال ۹۷ آخرین ترفند ها و مکرهای دشمنان نظام اسلامی به خودشان برگشت و آنها که تمامی توان و مقدورات اپوزیسیون ضد انقلاب اسلامی را اعم از سلطنت طلبان و منافقین و لیبرال ها را با پشتیبانی مالی و سیاسی صهونیست های حاکم بر آمریکا ، با هم متحد کرده بودند طرح تابستان داغ را مطرح کردند و عده ای خام فکر و سست رای را در خارج و داخل برای چند مین بار فریب دادند و به آن وعده واهی و فریبنده دلخوش کردند.
این طرح را بیش از همه سناتور آمریکایی حامی اسرائیل و حامی منافقین تبهکار عضو جریان منحط رجوی بنام جان مک کین دنبال میکرد و در گردهمایی منافقین در اردوگاه تیرانای رومانی در اول سال ۹۷ شرکت کرد و به صدانقلاب وعده داد که در طرح تابستان داغ ما ناراضی ها را در ایران به خیابان ها می آوریم و حمایتشان میکنیم تا مخالفت با نظام اسلامی را به کف خیابان ها بکشانند و نهایتا” تا بهمن ما ه جمهوری اسلامی سقوط میکند و چهل سالگی خود را نخواهد دید.
عده ای همیشه فریب این دشمنان معاند را میخوردند و عبرت نمی گرفتند باز هم فریب خوردند و در فضای ماهواره ای و اینترنتی و در شبکه های اجتماعی به آن دامن میزدند .
دکتر پیمان افزود : جبهه استکبار جهانی مرکب از ۳۷ دولت غربی و منطقه ای همانند مزدور برای صهیونیست ها ی عنود و لجوج کار میکنند و با بیرون بردن آمریکا از برجام تحت فشار لابی صهیونیست ها و توسط رئیس جمهور بی شخصیت آمریکا همه آنچه را داشتند در طرح تابستان داغ ایران خرج کردند اما رهبر معظم انقلاب با واکنش قاطع و سریع و به موقع به جبهه ضد انقلاب و مشخصا” به سناتور مک کین اعلام کرد که بزرگتر از شما قبلا” بسیار از این خواب و خیالهای واهی برای ملت ایران دیدند و تعبیر خواب خود را ندیدند و بدنهایشان در زیر خاک خوراک مار و مور شد ولی جمهوری اسلامی ماند و با مقاومت مردم راه خود را ادامه داد و فردی که این طرح را مطرح کرده است هم سرنوشت گذشتگان خود را پیدا خواهد کرد .
دکتر پیمان گفت : چند ماه پس از موضع گیری قاطع رهبری و پیش بینی روشنگر وی ، این آقای مک کین در نیمه تابستان به درک واصل شد و در واقع طرح تابستان داغ قسمت خودش در عالم قبر و برزخ او شد نه ملت ایران . ( تکبیر نماز گزاران )
دکتر پیمان افزود عامل اصلی خنثی شدن نقشه های سال ۹۷ دشمنان انقلاب اسلامی حضور و مقاومت و روحیه قوی استکبار ستیزی شیعیان ایران و جهان بود که در مقابل این دسیسه دشمن غیرتی شدند و در همه جای جهان در آیین ها و تجمعات و نماز های جمعه و جماعت و راهپیمایی های سیزده آبان و روز قدس و ۲۲ بهمن و اعتکاف ها و مناسک عبادی پرشور تر از گذشته و انقلابی تر از همیشه شور آفرینی کردند و عزم خود برای دفاع از راه امام و شهیدان و پیروی از رهبری را بطور شکوهمند به نمایش گذاشتند و دشمن را به تعجب و یاس مجدد واداشتند.
مدیر شورای دین پژوهان کشور سپس افزود ، امروز ۴۵۰ میلیون شیعه در جهان در آسیا و اروپا و آمریکا و آفریقا که با فصل الهی روبه افزایش هم هستند تا آنجا که ما از نزدیک مشاهده کردیم دلبسته به امام راحل ره و نظام اسلامی ما و رهبری ما هستند و دوست دار حقیقی مردم انقلابی ایران هستند و در سال گذشته برای پاسخگویی به طرح براندازی دشمن ، به طور آشکار حمایت و دلبستگی و وفاداری خود را در همه جای جهان به رخ حاکمان معاند با ایران کشیدند و آمریکا و همدستانش خوب فهمیدند که تا این پشتوانه جهانی تشیع براساس فرهنگ سیدالشهداء ، ایمان به خدا و پیامبر و قرآن و محبت اهل بیت وجود دارد هر طرح و ترفندی به کار ببرند فقط خودشان را خوار و ذلیل میکنند و لطمه ای نمیتوانند به جمهوری اسلامی وارد کنند .
وی بیان کرد ؛ اگر امروز مشکلاتی در جامعه خود داریم و مردم ناراضی هستند ناشی از سوء مدیریت و ناکارآمدی در دولت و مجلس است و ضعف در دستگاه قضایی و در اداره امور کشور ناشی از فقدان نظارت لازم بر امور است و بخش مهمی از این مشکلات به انتخاب های خود مردم هم برمیگردد .
مدیر شورای دین پژوهان کشور گفت این ملت شایسته کارآمد ترین دولت و کارآمدترین مجلس و سالم ترین و دست پاکترین مدیران و قضات عادل هستند که متاسفانه الان اینگونه نیست و دولت کنونی و مجلس کنونی نتوانسته اند بر مشکلات اقتصادی و معیشتی و بیکاری و اعتیاد و فساد اداری و معضلات فرهنگی و اخلاقی غلبه کنند بلکه ناتوان و مغلوب هم شده اند و این وضع شایسته مردم ما نیست .
پیمان تاکید کرد : مردم باید از گدشته عبرت بگیرند و در انتخاب هایشان دقت کنند و سرنوشتشان را بدست آدم های ناکارآمد و بی تعهد نسپارند .
دکتر پیمان همچنین از خانواده های ۴۰ شهید بخش و ایثارگران و رزمندگان دلاور و بسیجیان غیور تجلیل کرد و از حضور چشمگیر مردم در نماز جمعه علیرغم فصل کشاورزی و درو و گرمی هوا تشکر کرد و تلاش های امام جمعه کبکیان در امور دینی و فرهنگی و عمرانی و ایجاد وحدت و و فعال سازی دوایر دولتی و موفقیت در جذب آحاد مردم بوسیله ایشان را تحسین کرد و به عنوان فرزندی از این بخش از زحمات شبانه روزی حجه الاسلام والمسلمین وحدانی فر تشکر کرد.


منبع : دبیر خانه دین پژوهان کشور
کلید واژه ها : خبر نمایندگان نماز جمعه شیعه شناسی
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت