العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
شنبه 17 خرداد 1399
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 16921      تاریخ : 1398/3/20 15:57:20      بخش : اخبار علمی فرهنگی print

بیشترین ضربه به بشریّت

وارونه کردن هر چیزی باعث میشود که انسان ها نتوانند هر چیزی را آنگونه که هست ببینند. وارونگی و یا همان تحریف، قدمتی به بلندای تاریخ دارد. حق را باطل نمایاندن و یا باطل را حق جلوه دادن از جمله کارهائی است که دشمنان برای رسیدن به خواسته های دنیائی خود و یا دشمنی با انسان انجام میدهند. تحریف یک واقعه تاریخی، شخصیّت ها، سخنان و نوشته ها از مصادیق این وارونگی است. در تحریف، هدایت به گمراهی، گمراهی به شقاوت، بالا به پایین و حق به باطل تبدیل میشود و همۀ اثر واقعی یک مطلب متفاوت میشود. تحریف کنندگان حتما از میان علماء نیستند بلکه در برخی موارد از توده عوام  بوده(بقره، 78) که با اسطوره سازی، اکتفاء به محسوسات و یا زودباوری مرتکب این کار میشوند.

تحریف با همه انواع لفظی و معنوی خود بر خلاف راه حقیقت است و هر شخص و طیفی به میزان ارتکاب تحریف، از حقیقت فاصله میگیرد. قرآن کریم یکی از نژادهائی که گوی سبقت در گمراهی و وارونه جلوه دادن حقّ را از همه ربوده اند معرفی میکند و آنها «یهودیان» هستند «أَ فَتَطْمَعُونَ أَنْ يُؤْمِنُوا لَکُمْ وَ قَدْ کَانَ فَرِيقٌ مِنْهُمْ يَسْمَعُونَ کَلاَمَ اللَّهِ ثُمَّ يُحَرِّفُونَهُ مِنْ بَعْدِ مَا عَقَلُوهُ وَ هُمْ يَعْلَمُونَ» ﴿البقرة، 75 خطاب به مسلمانان میفرماید «آیا شما امید دارید که آنها به شما راست بگویند؟ در حالی که گروهی از آنها کلام خداوند را میشنوند و بعد از اینکه تعقّل کردند و آن را سخن حقی هم دانستند با این حال آن را تحریف میکنند». امروزه هم کار صهیونیسم از طریق وارونه جلوه دادن حقایق از طریق امپراطوری رسانه است که با در دست گرفتن نبض اخبار جهان، هر آنچه میخواهند و نه آنچه هست را منتشر میکنند. قرآن کریم بطور صریح از آنها نام میبرد «مِنَ الَّذِينَ هَادُوا يُحَرِّفُونَ الْکَلِمَ عَنْ مَوَاضِعِهِ وَ يَقُولُونَ سَمِعْنَا وَ عَصَيْنَا….  وَ لکِنْ لَعَنَهُمُ اللَّهُ بِکُفْرِهِمْ فَلاَ يُؤْمِنُونَ إِلاَّ قَلِيلاً ».﴿النساء، 46 بعضی از یهود، سخنان را از جای خود، تحریف میکنند؛ و (به جای اینکه بگویند: «شنیدیم و اطاعت کردیم»)، میگویند: «شنیدیم و مخالفت کردیم! .... ولی خداوند، آنها را بخاطر کفرشان، از رحمت خود دور ساخته است؛ از این رو جز عدّه کمی ایمان نمیآورند.

جامعه اسلامی در معرض مستقیم و غیر مستقیم این تحریف از ناحیه دشمنان دانا و دوستان نادان قرار دارد. تحریف، گرچه در ناحیه لفظ قرآن رخ نداده است اما تفاسیر و برداشت های غیر علمی و هواپرستانه به نوعی تحریف قرآن به شمار میرود که مسلمانان نمیتوانند نسبت به آن بی تفاوت باشند. بیشترین ضربه به بشریّت همین تحریف واقعیّت است که پرچمدار آن صهیونیسم است.

تفسیر و فهم نادرست از قرآن، سنت پیامبر ص و امامان معصوم ع... و حتی حقایق این عالم مثل توان داخلی، ضعف دشمن، خودباوری، اعتماد به جوانان، رابطه استقامت و پیروزی و از این دست موارد میتواند عاقبت را به کلی تغییر دهد. تحریف از درون ما شروع میشود و در نهایت عاقبت ملت ها را دستخوش تغییر قرار میدهد. باید مراقب بود...


منبع : قرآن و روایات
کلید واژه ها : تحریف تفکر یهودی وارونگی
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

مطالب مرتبط
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت