العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
چهارشنبه 6 مرداد 1400
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 16948      تاریخ : 1398/4/3 11:13:05      بخش : دیدگاه دین پژوهان print
ابراهیمی اصل: آمریکا و اسرائیل جنگی نرم افزاری ضد ایران شروع کرده اند که هزینه آن را سعودی می دهد ابراهیمی اصل: آمریکا و اسرائیل جنگی نرم افزاری ضد ایران شروع کرده اند که هزینه آن را سعودی می دهد/ رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، محوریت را به جوانان داده است
ابراهیمی اصل: آمریکا و اسرائیل جنگی نرم افزاری ضد ایران شروع کرده اند که هزینه آن را سعودی می دهد

ابراهیمی اصل:

آمریکا و اسرائیل جنگی نرم افزاری ضد ایران شروع کرده اند که هزینه آن را سعودی می دهد/ رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، محوریت را به جوانان داده است

کد خبر : ۷۵۳۸۳۶منبع : اختصاصی ابنا

خلاصه

نایب رئیس هیئت مدیره مجمع جهانی شیعه شناسی گفت: رهبر انقلاب جوان گرایی را در دستور کار انتصابات خود قرار داده است. چون جوان ها از تغییر و تحول استقبال می کنند و نیروهای جوان نسبت به افراد مسن بیشتر متمرکز به اهداف هستند.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ نشست تخصصی “وضعیت شناسی داخلی و خارجی و راه های برون رفت از وضعیت موجود” پیش از ظهر امروز ـ یک شنبه دوم تیر ۱۳۹۸ ـ در “مجمع جهانی شیعه شناسی” در قم برگزار شد

در این نشست نایب رئیس هیئت مدیره مجمع جهانی شیعه شناسی و مشاور عالی شورای دین پژوهان کشور، اظهار داشت: بیشترین بدهی در دنیا متعلق به چین، ژاپن، کره و اتحادیه اروپا است که این کشورها ۵۰ هزار میلیارد دلار بدهی دارند. این کشورها هوشمندانه نفت را از عربستان و کشورهای عضو اوپک می خرند و بدهی را در مدت ۱۴ سال با تسلیحات و اشیاء لوکس پرداخت می کنند. در این مدت ۱۴ سال درآمد بسیار کسب کرده و آن را در بخش های مختلف سرمایه گذاری در کشور می کنند.

دکتر «اصغر ابراهیمی اصل» افزود: در دنیا ۹ بانک آمریکایی و انگلیسی به فروشندگان نفت در دنیا وام می دهند و اقساط آن به صورت نفت بر نمی گردد. این بانک ها در جریان های سیاسی ـ اقتصادی کشورها دخالت می کنند و افرادی را در کشورهای هدف بر سرکار آورده و با آنان معامله می کنند.

وی افزود: انسان ها، دولت ها و امپراتوری ها عمر سازمانی دارند و در عمر سازمانی و تشکیلاتی، دوران جنینی، تکاملی و پیری را شاهد هستیم. طول عمر ثابت است و در دنیا مکانیزم هایی وجود دارد که عرض، حجم و عمق عمر را زیاد می کند و این به مدیریت زمان و دانش بستگی دارد. در طی زمان در باورها و اعتقادات مردم کشور ها شکست هایی ایجاد می شود همچنین امکان دارد بخش هایی از یک کشور از مملکت جدا شود.

نایب رئیس هیئت مدیره مجمع جهانی شیعه شناسی با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب اظهار داشت: رهبر انقلاب یک چرخه جدی و گام دومی ترسیم کردند که در این گام نقش نیروی جوان بیشتر است تا نظام به پیری زودرس دچار نشود.

وی با تأکید بر اینکه ایران امکانات و ذخائر زمینی بسیاری دارد، افزود: ۸ درصد نفت و گاز دنیا را داریم که اکتشاف شده اند و ۷ درصد معادن با ۵۶ گونه متنوع نیز در ایران وجود دارد. ایران تنوع و حجم معدنی قابل استحصال زیادی دارد که با آنها نپرداخته است. از سوی دیگر ایران موقعیت ژئوپلوتیک و سوق الجیشی بسیار خوبی دارد.

undefined

ابراهیمی اصل با بیان اینکه از دیدگاه غربی ها و آمریکا ایران توسعه و پیشرفت خوبی در این چهل سال داشته است و ایران را به عنوان قدرت قبول دارند، افزود: در جنگ، زیرساخت ها از بین می رود و فرصت ها گرفته می شود، اما تجربه ای که از جنگ به دست می آید باعث رشد و شکوفایی می شود که قابل پیش بینی نیست. در آمریکا با مشارکت اسرائیل جنگ نرم افزاری ضد ایران شروع کرده اند که هزینه آن را عربستان سعودی می دهد.

وی همچنین گفت: از محصولات نفت و گاز و پتروشیمی ۲۰۰ هزار نوع محصول و قطعات می توانیم درست کنیم و دانش فنی آن در انحصار شرکت های غربی نیست.

نایب رئیس هیئت مدیره مجمع جهانی شیعه شناسی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: از دیدگاه غربی ها، مسلمانان و کشورهای شرقی و جهان سومی باید صرفاً به فکر غذا، مسکن و زن باشند و نباید بالاتر از این سطح فکر کنند در حالی که مشارکت و ایجاد بستر برای رشد و تعالی دیگران در زمینه دانش، نیاز امنیتی و ایجاد قدرت بازدارندگی، رسیدن به مرحله ای که در آن هنر، موسیقی، تئاتر و پیشرفت در زمینه های هنری و در نهایت معرفت شناسی و عرفان مراحلی است که کشورهای مختلف باید به آنها برسند اما غرب می خواهد که کشورهای دیگر در همان سطح اول یعنی دغدغه غذا، مسکن و ارضای امور جنسی بمانند.

وی درباره بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شد، گفت: رهبر انقلاب در این بیانیه به خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی اشاره و بر کلیدواژه جهاد امیدواری تأکید کردند. در حالی که امروزه همه رسانه ها ناامیدی را پمپاژ می کنند. ایشان همچنین در این بیانیه اصطلاح “خون آورد” را به جای دستاورد به کار برند برای اینکه به مخاطب برسانند که آنچه که در این ۴۰ سال به دست آوردیم با خون حاصل شده است.

ابراهیمی اصل افزود: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم اظهار داشتند که “طهارت اقتصادی شرط مشروعیّت همه‌ی مقامات حکومت جمهوری اسلامی است” و آنچه باعث اشکالاتی در حرکت نظام اسلامی شده مشکل آلودگی اقتصادی برخی مسئولان نظام در این سال ها است.

وی درباره تبلیغات رسانه ای آمریکا گفت: قدرت آمریکا در هاله تبلیغات رسانه ای قرار دارد و مردم دنیا مرعوب تبلیغات رسانه ای این کشور شده اند.

نایب رئیس هیئت مدیره مجمع جهانی شیعه شناسی افزود: رهبر انقلاب جوان گرایی را در دستور کار انتصابات خود قرار داده است. چون جوان ها از تغییر و تحول استقبال می کنند و نیروهای جوان نسبت به افراد مسن بیشتر متمرکز به اهداف هستند.

وی درباره فشارهای اقتصادی اخیر از سوی دشمن گفت: فشارهای اقتصادی از طرف دشمن مدیریت شده است تا ایران را به عقب برگردانند و دغدغه ملت ایران به مسائل ابتدایی باشد و به مراحل بالاتر فکر نکنند. همچنین دشمن ویروس فساد را وارد ایران کرده است.

undefined

ابراهیمی اصل در بیان آماری درباره وضعیت ایران گفت: ایران در تولید ناخالصی ایران رتبه ۱۸ را داراست. رتبه ایران در فساد اداری ۱۳ می باشد. ضریب بهره وری ایرانیان ۴ دهم است. میزان بهره وری کار در ایران ۲۸ دقیقه در ۸ ساعت است. درصد سرمایه اجتماعی در پایان دوره دولت هاشمی ۳۹ درصد، پایان دوره خاتمی ۶۸ درصد، پایان دوره احمدی نژاد ۴۹ درصد و هم اکنون درصد سرمایه اجتماعی ایران ۸ درصد است! عدد و رقم ها نشان می دهد که حالمان خوب نیست و سردرگمی وجود دارد.

وی همچنین اظهار داشت: رهبر انقلاب الگو را در بیانیه دوم انقلاب مشخص کرده و محوریت را به جوان ها داده است. اما کمتر در مورد بیانیه گام دوم کار می کنیم این بیانیه را باید تئوریزه کرد و اولویت ها را تشخیص داد.

نایب رئیس هیئت مدیره مجمع جهانی شیعه شناسی با بیان اینکه ۲۴۰ هزار طلبه در کشور وجود دارد، افزود: واتیکان ضد اسلام فعالیت های گسترده ای انجام می دهد آنان اتاق فکر دارند و از طریق پژوهشگاه ها و حتی انیمیشن و کارهای هنری ضد اسلام فعالیت می کنند. امروزه فقط میکروفون منبر نیست، و دوره، دوره کثرت نیست بلکه عالم کیفیت است و باید از ابزارهای جدید برای تبلیغ دین بهره ببریم.

وی درباره نعمت قدرت استقلال سیاسی گفت: نخست وزیر ژاپن در جلسه ای گفته است که ما دوست داریم که در زمینه های مختلف با ایران همکاری کنیم اما آمریکا درباره همکاری با ایران رضایت ندارد. اگر آنها اجازه دهند با ایران همکاری می کنیم اما چه کنیم که استقلال نداریم!

ابراهیمی اصل در پایان گفت: آمریکا، عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس را تحقیر و عربستان را گاو شیرده معرفی می کند و جوانان عربستان این تحقیر را می فهمند و می دانند.

     

 


منبع : خبرگزاری ابنا
کلید واژه ها : آمریکا صهیونیسم ابراهیمی اصل
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

مطالب مرتبط
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت