العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
يكشنبه 15 تير 1399
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 16988      تاریخ : 1398/4/18 09:40:04      بخش : اخبار موسسه print

دبیرکل مجمع جهانی شیعه شناسی خطاب به آقای دکتر ظریف :  برای نجات جان آیت الله شیخ ابراهیم زکزاکی تلاش نمایید  . 
طی نامه ای سرگشاده ، دبیرکل مجمع جهانی شیعه شناسی از  وزیر امور خارجه  درخواست کرد در مورد اقدامات قانونی و مدنی به منطور نجات جان شیخ ابراهیم زکزاکی اهتمام و تسریع نمایند . 
   در پی انتشار اخبار حاکی از وخامت وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی ، دکتر   آیت پیمان  طی نامه ای از آقای دکتر طریف در خواست حمایت قانونی و مدنی و اقدامات دیپلماسی عاجل و موثر ،  بر اساس کنوانسیون های حقوق  بشر کرد .

 متن نامه صادره به شرح زیر می باشد . 
   بسم الله الرحمن الرحیم 
  جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف. 
  وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران . 
    با سلام و تحیات  ،
       همان طور که استحضار دارید ، پلیس کشور نیجریه که دولت آن تحت سیطره  وهابیت و سلفی گری افراطی و خشونت طلب است  و از سوی  آل‌سعود خط و مشی ضد شیعی دریافت میکند ، با حمله ددمنشانه و ظالمانه ضد حقوق بشری ، به عزاداری مسالمت آمیز  شیعیان این کشور در مصائب آل الله ،  در چهار سال پیش ،  بیش از هزار تن را مظلومانه به شهادت رساند و آیت الله شیخ ابراهیم زکزاکی  رهبر عالم و فرزانه و ایثارگر شیعیان مظلوم نیجریه  و همسر داغدار برای جوانان رشید و شهیدش را با نهایت بی احترامی ، و با تعدی و ظلم به شدت مضروب ، بازداشت و زندانی کردند  و تحت انواع  شکنجه های ددمنشانه و غیر انسانی قرار دادند.
 اکنون قرائن و شواهد حاکی است که وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی به دلیل وجود سرب بالا در خون و عدم اجازه انتقال  و ممانعت از  مداوای تخصصی ، رو به وخامت گذاشته و مشکلات پزشکی دیگر ناشی از شکنجه، وی رادر وضع اورژانسی بسیار وخیم قرار داده  و جان این انسان شریف و فداکار  در معرض خطر است .
   این در حالی است که رسانه‌های مدعی حقوق بشر غرب که برای بازداشت های قانونی یک جاسوس و یا یک خبرنگار معاند ، در ایران هیاهوی جهانی به پا میکنند ، اینک در مورد  شهادت قریب الوقوع   شیخ زکزاکی در کمال بی شرمی ،  در سکوت محض نسبت به این فاجعه انسانی  قرار دارند.
  اینجانب از طرف اعضای مجمع جهانی شیعه شناسی از حضرتعالی به عنوان مقام ارشد دیپلماسی کشور، و شیعه ای متعد به عدالت و حوق بشر ، انتظار دارم ،  قبل از واقعه ناگوار شهادت این روحانی مجاهد و مظلوم ، از هر اقدام عاجل و بازدارنده‌ای که برایتان ممکن است فروگذار نکنید.
و  انتظار داریم که دستگاه دیپلماسی کشور را در اسرع وقت به فعالیت  و اهتمام وا دارید تا از تمامی سازوکارهای بین المللی و مصوبات حقوق بشری  سازمان ملل و کنوانسیونهای حقوقی جهانی را بکار گیرند و از وقوع فاجعه جلوگیری نمایید  .
    اقدامی سریع  برای انتقال فوری آیت الله شیخ ابراهیم زکزاکی به بیمارستانی تخصصی  و نجات جان او خواسته ای مشروع و قانونی است که از آن مقام محترم درخواست و مطالبه جدی داریم و امید است درنگ و مسامحه ای در این وظیفه دینی رخ ندهد و در اسرع وقت دلهای  مجروح  و غمبار شیعیان مظلوم و ستم دیده را التیام ببخشید . 
   توفیق تان را در ایفای این وظیفه خطیر و خدا پسندانه از خداوند مسئلت می نمائیم .

              دکتر آیت پیمان
دبیرکل مجمع جهانی شیعه شناسی و مسئول دبیرخانه دین پژوهانکلید واژه ها : مجمع جهانی شیعه شناسی آیت پیمان دکتر ظریف شیخ زکزاکی
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

مطالب مرتبط
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت