العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
سه شنبه 21 آبان 1398
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 16995      تاریخ : 1398/4/20 12:37:39      بخش : اخبار موسسه print
فعالیت مجمع جهانی شیعه شناسی در 129 کشور جهان رئیس مجمع جهانی شیعه شناسی گفت: این مجمع جهانی 760 نماینده علمی و آکادمیک در 129 کشور جهان دارد
فعالیت مجمع جهانی شیعه شناسی در 129 کشور جهان

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، آیت پیمان ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی لرستان با اشاره به اینکه مجمع جهانی شیعه شناسی 760 نماینده علمی و آکادمیک در 129 کشور جهان دارد، اظهار کرد: این افراد یا اساتید برجسته دانشگاه هستند یا امام‌جمعه‌های عرب، عجم، هندی، افغانی و پاکستانی در کشورهای مختلف هستند.

وی افزود: این مجمع عهده‌دار فعالیت‌های علمی، تخصصی، پژوهشی و آموزشی شیعی با تمرکز سیاست وحدت، تبلیغ نظام اما در اثبات حقانیت تشیع و رد شبهات وارده بر تشیع در قالب همایش‌های علمی و کرسی‌های شیعه شناسی در جهان است.

رئیس مجمع جهانی شیعه شناسی گفت: از دیگر فعالیت‌های مجمع تلاش برای کتب درسی 12 پایه مدارس شیعی خارج کشور یا متون درسی کرسی‌های شیعه شناسی است.

پیمان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در استان‌های غربی کشور بازآموزی معلمین، روحانیون و نیروهای سپاه اعم از بسیج یا آمران به معروف، مددکاران اجتماعی و نیروهای سازمان تبلیغات طرح و مصوبه‌ای با عنوان کارگاه‌های تخصصی شیعه شناسی تهیه شد.

وی ادامه داد: این طرح ابتدا در همدان و با هماهنگی امام جمعه از سال گذشته آغاز شد و تاکنون 2 هزار فرهنگی و حدود 600 روحانی آموزش‌ها را در سطوح مختلف دیده‌اند.

رئیس مجمع جهانی شیعه شناسی با اشاره به اینکه در روند اجرای این طرح توافق‌نامه‌ای با استاندار همدان منعقد و طبق آن استانداری هزینه اساتید را مجمع عهده‌دار شد، افزود: پنج‌شنبه و جمعه هر هفته و دو ماه از تابستان اساتید خبره از قم در استان مستقر شده و کار آموزش را انجام می‌دهند.

پیمان گفت: مطالعه اجرای طرح در لرستان را با اشاره به وضع مذهب، گرایش فکری و اندیشه‌ای همچنین تهاجم فکری و فرهنگی از سال گذشته شروع کرده و جلساتی را در این زمینه با متولیان فرهنگ برگزار کردیم.

رئیس مجمع جهانی شیعه شناسی خاطرنشان کرد: در لرستان سیاست‌گذاری‌ها در زمینه علمی، پژوهشی و اجرای پروسه‌ها توسط مجمع انجام می‌شود و در استان تنها موضوع ساماندهی کلاس‌ها و کلاس گذاری است که هزینه‌ای به استان تحمیل نمی‌کند.

وی افزود: از استاندار لرستان قول گرفتم همان هزینه‌ای که استاندار همدان تقبل کرده پشتیبانی کند و ما هم به‌صورت غیرمستمر و هفتگی اساتید را به استان اعزام کنیم.


منبع : خبرگزاری فارس
کلید واژه ها : مجمع جهانی شیعه شناسی دکتر آیت پیمان
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

تازه ترین مطالب
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت