العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
يكشنبه 15 تير 1399
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 17040      تاریخ : 1398/6/21 10:10:37      بخش : اخبار موسسه print
آیت پیمان از سرمایه های دینی خود صیانت کنیم
آیت پیمان

    با حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمدجواد علوی بروجردی دامت برکاته ،  بیش از دو دهه است که معاشرت دارم و  مستقیم و غیر مستقیم از دروس و مباحث خصوصی تا سخنرانی های علمی و ارزشمندشان در همایش ها و مجالس دینی در داخل و خارج کشور استفاده کرده و بهره برده ام .

ایشان دارای  شخصیت علمی و اخلاقی  ممتاز و مهذب و متواضع و متخلق به همه صفات پسندیده اخلاقی است و از امیدهای مسلم آینده مرجعیت شیعه می باشند و نظریات و دیدگاههای کاربردی و اعتدالی و سازنده ای در ابواب مختلف فقهی و بخصوص در  مسائل فقه اجتماعی و مصالح جهانی تشیع ، نو اندیشانه و کاربردی و اصلاح گرایانه  دارند و مورد اقبال شیعیان داخل و خارج هستند.
این عالمان به زمانه ، و موثرین در پیوند مردم با دین و نظام اسلامی ،  بسیار بدیهی است که از تیر کین خناسان و بدخواهان اساس دین و مرجعیت در امان نباشند .

    وقتی متون منتشره در مخالفت با مرجعیت ایشان را در گوشه و کنار فضای مجازی میخوانم  ،  یاد سخن عبرت آموزی  از امام راحل قدس سره الشریف میافتم که در پاسخ  نامه ای از مرحوم سید احمد آقا ره ،  به فرزندش  با این مضمون پند میدهد و توصیه میکند که ؛

 " تازمانی که  در راه خدا منشاء اثر هستی از کینه و تهمت و بدگویی حسودان و بدخواهان  در امان نخواهی بود و اگر دیدی در امان هستی بدان در راه خدا منشاء اثر نیستی. !

حال این سید بزرگوار و از خاندانی بزرگوار که آراسته به علم و تقوی و فضیلت و مردم داری و حسن خلق و دیدگاه های بلند و زمان شناس  و جهان بین و به معنای  واقعی عالم به زمان است ،  مورد هجمه و بدگویی حسودان و حقودان قرار میگیرد ،  چون در راه خدا و دین و مکتب اهل بیت علیهم السلام  منشاء اثر در ایران و جهان است .

    اگر منشاء اثر نبود با او کاری نداشتند .

   بحث دیگر این است که  این بنده یقین پیدا کرده ام  که اقبال و مودَّت مردم به مرجعیت یک امر الهی و سماوی است و بدست بشر رقم نمیخورد ، اگر خداوند این رسالت را بر دوش فقیهی شایسته  گذاشت ،  با مخالفت بدخواهان تضعیف نمیشود و اگر اراده خداوند تعلق نگیرد با هزار کرور تبلیغ و حمایت و درهم و دینار ،  مرجعیت آنکه خدا نخواهد ، نخواهد گرفت و  راه به بجایی نخواهد برد.

   بدخواهان مراجع عظام  فقط عرض خود می برند و زحمت مومنان می دارند .   
      
            " والعاقبه للمتقین "کلید واژه ها : مرجعیت علوی بروجردی آیت پیمان
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

مطالب مرتبط
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت