العربی   اردو   English   فارسی درباره ما     تماس با ما     اعضای موسسه
چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
تلگرام  اینستاگرام  آپارات  گوگل پلاس دین پژوهان  ایمیل دین پژوهان
کد : 17129      تاریخ : 1398/11/7 10:42:31      بخش : دیدارها و گفتگوها print
دیدار اعضای انجمن فارغ التحصیلان مرکز تخصصی شیعه شناسی دیدار اعضای انجمن فارغ التحصیلان مرکز تخصصی شیعه شناسی
دیدار اعضای انجمن فارغ التحصیلان مرکز تخصصی شیعه شناسی

دیدار اعضای انجمن فارغ التحصیلان مرکز تخصصی شیعه شناسی

دکتر پیمان : بحمدالله اکنون مراکز حوزوی و دانشگاهی زیادی در سطح کشور آموزش تخصصی شیعه شناسی دارند

دیدار اعضای انجمن فارغ التحصیلان مرکز تخصصی شیعه شناسی تحت اشراف حضرت آیت الله مکارم شیرازی با دبیر کل مجمع جهانی شیعه شناسی، پیش از ظهر یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ انجام شد.

در این دیدار دبیرکل مجمع جهانی شیعه شناسی به بیان اهمیت رشته تخصصی و مطالعات شیعه شناسی پرداخت و گفت بحمدالله اکنون مراکز حوزوی و دانشگاهی زیادی در سطح کشور آموزش تخصصی شیعه شناسی دارند که پیش تر اینگونه نبود و بحث شیعه شناسی را خیلی ها درک نمی کردند. بعد از مشخص شدن اهمیت پژوهش و نگاه های پژوهشی، نگاه تخصصی به موضوعاتی مثل شیعه شناسی قوت گرفت و امروز شاهد برکات این مطالعات هستیم.
وی افزود: علمای شیعه در طول تاریخ به بسیاری از شبهات مربوط به تشیع پاسخ داده اند و امروز تقریبا ما شبهه جواب داده نشده نداریم؛ اما باید این را بپذیریم که به استدلال های برهانی تر و محکم تر نیاز داریم که این مهم از وظایف شیعه پژوهان است.
دکتر آیت پیمان ادامه داد: پژوهش های ما امروز بیشتر در موضوع فقه و اصول است که البته جای شکر دارد. اما باید در موضوعات دیگر مثل کلام و عقائد و تفسیر و شیعه شناسی نیز پژوهشگران حوزه علمیه بیشتر فعالیت کنند.
دبیر کل مجمع جهانی شیعه شناسی اقدام حضرت آیت الله مکارم شیرازی در تاسیس مرکز تخصصی شیعه شناسی را اقدام مبارکی دانست و گفت: ما پس از این اقدام مبارک، آموزش را به این مرکز واگذار کردیم. اما اخیرا در غرب کشور بنا به ضرورتی که وجود دارد تصمیم به راه اندازی کارگاه های شیعه شناسی برای اقشار مختلف مردم و روحانیون گرفتیم. اما این کار به تقویت نیاز دارد که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری که اکنون در جنگ نرم هستیم و جنگ افکار و عقیده ها و باور ها است و فرمان آتش به اختیار دادند، باید گروه های جهادی پیش قراول این کارزار باشند. کار سخت است هم برای ما و هم برای شما و فعالان این عرصه اما باید این وظیفه خطیر را انجام داد.
وی سپس به تشریح نقاط ممکن برای همکاری انجمن فارغ التحصیلان مرکز تخصصی شیعه شناسی و مجمع جهانی شیعه شناسی پرداخت.
پیش از سخنان دبیرکل مجمع جهانی شیعه شناسی، حجت الاسلام منصوری؛ دبیر انجمن فارغ التحصیلان شیعه شناسی به معرفی اعضای انجمن فارغ التحصیلان، پیشینه فعالیت و اقدامات انجام شده توسط این انجمن پرداخت.

 


منبع : دبیرخانه دین پژوهان کشور
 نظرات کاربران 
نام و نام خانوادگی لطفا نظرتان رو درباره این مطلب وارد نمایید*
پست الکترونیکی
لطفا عبارت بالا را وارد نمایید(سیستم نسبت به کوچک یا بزرگ بودن حساس نمی باشد)

مطالب مرتبط
نشاني: قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر) بین کوچه 21 و 23 پلاک 317
تلفن: 37732049 ـ 025 -- 37835397-025
پست الکترونيک : info@dinpajoohan.com
نقل مطلب با ذکر منبع آزاد است
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دبیرخانه دین پژوهان کشور می باشد طراح : دریانت