مجمع جهانی شیعه شناسی:

تحسین و تشویق دانشجویان آمریکایی برای مسئولیت‌پذیری اجتماعی وظیفه ماست

بیانیه مجمع جهانی شیعه شناسی پیرامون وقایع اخیر جنبش دانشجویی حمایت از غزه و فلسطین اشغالی و تقبیح حمایت آمریکا از صهیونیسم جنایتکار به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
کونا للظالم خصما و للمظلوم عونا

فرمایش مولی الموحدین علی علیه السلام اکنون سرلوحه تلاش عدالتخواهانه همه آزادگان جهان است.

حوادث هفت ماه گذشته غزه دل هر انسانی را بدرد آورده و در این راستا شاهد جنبش آزادی خواهانه و انسان مدارانه دانشجویان سراسر آمریکا و اروپا هستیم . دستگیری بیش از ۲۰۰۰ استاد و دانشجو و اخراج تعدادی دیگر و اعمال خشونت شدید پلیسی از جمله پیامدهای آن بوده است ؛ دانشگاههایی که سالها در طراز اول پشتوانه علمی اقتصاد سرمایه داری بوده است . دانشگاه کلمبیا ، پنسیلوانیا ؛ بوستون و دهها دانشگاه دیگر ؛ در این میان آنچه که نسل جوان غرب را به پشتیبانی از مردم غزه واداشته جز ندای فطرت الهی برای آزادی انسان نیست ؛ در این میان لازم است به چند نکته توجه شود:

۰۱ جنبش دانشجویی فراتر از مساله آزادی بیان می باشد بلکه نشان از تحول و تغییر در اندیشه استاد و دانشجوی آمریکایی است.
و لذا در پی آن صرفا شاهد اعتراض مدنی و آرام در خود دانشگاه ها هستیم و نه تخریب و نه آشوب … در خیابان ها!
۰۲ در اعتراضات اخیر ؛ عبور از عقلانیت ابزاری و تفکر استعماری و ظهور بیداری فطرت بشری به زیبایی مشهود است .
۰۳ و نیز دو نقد و اعتراض مورد توجه جنبش دانشجویان سراسر آمریکا است:
۱/۳. اعتراض به حمایت همه جانبه دولت آمریکا از نسل‌کشی با وضع مالیاتها و افزایش هزینه ها و وتو قطعنامه ها در سازمان ملل .
۲/۳. اعتراض به حمایت مستقیم دانشگاهها از نسل‌کشی غزه به واسطه ارتباطات مستقیم مالی و کاری با شرکت‌های تسلیحاتی آمریکایی و ارتش جنایتکار اسرائیل .

حال وظیفه ما در قبال حرکت عظیم و بی سابقه دانشجویی می تواند تحسین و تشویق دانشجویان آمریکایی برای مسئولیت‌پذیری اجتماعی است و دیگر اینکه در هر جایی که هستند ضروری است مسئولیت‌پذیری خود را با فشار بر نهادهای مدعی دروغین و رسوا نمودن آنچه که در کشورهای غربی در حمایت از اسرائیل غاصب صورت می گیرد به درستی اعمال نمایند .

ملت قهرمان و ظلم ستیز ایران تحت توجهات حضرت ولی عصر عج با رهبری حکیمانه امام خمینی ره از سالها قبل بر آزادی فلسطین تاکید داشت و اکنون نیز در ادامه همان راه با اطاعت از منویات رهبر معظم انقلاب با کمک همه جانبه از محور مقاومت و مردم غزه مسیر روشن و عزت بخش عدالتخواهی را با الگوی حسینی تا پیروزی ملت فلسطین ادامه خواهد داد .

مجمع شیعه شناسی نیز با حمایت کامل از جنبش جهانی دانشجویی مانند گذشته از ملت مظلوم فلسطین حمایت می نماید و امیدوار است فلسطین به صاحبان اصلی آن باز گردد ان شالله .

و ما النصر الا بالله العلی العظیم.
دبیرکل و اعضای مجمع شیعه شناسی

Leave A Reply

Your email address will not be published.